אנגוס ראשון נולד

מגיע לנו מזל טוב!
היום נולד לנו בשעה טובה האנגוס השחור טהור הגזע הראשון של העונה.

עדר הטיפוח מזן האנגוס השחור (black angus) שלנו התאקלם לו בגולן, וסוף סוף מתחילים לראות תוצאות. זה לא שלא נתקלנו בקשיים. אחרי הכל מקור האנגוס הוא בסקוטלנד הקרירה, שם הם חיים ללא קרציות וחום מעיק, אבל לבסוף העגלות התאקלמו. מה אגיד לכם, אני מרגיש כמו אבא גאה.

אני זוכר שכשביקרו אצלנו מגדלי אנגוס מארה"ב הם אמרו לי שאני ארזה קצת בתקופת ההמלטות. לשאלתי הם ענו שהאנגוס נחשבות ל-sparkled  . יעני תוססות. נו, שויין אמרתי. אותי לא מפחידה אף פרה. חודש אחר כך כשברחתי מאמא של עגל שניסיתי לסמן הבנתי בדיוק על מה הם דיברו. גם גיא, הבוקר שלנו, חווה השבוע את נחת מצחה של אמא טרייה.

התכונה הזו של האנגוס, האימהות המגוננת הנפלאה הזו, מצוינת לנו כמגדלים. יש בגולן בעייה חמורה של טרפות זאבים. והאנגוס מתמודדות איתם היטב. הם סוג של אמהות פולניות…

האנגוס נחשב לגזע הבקר המוביל בעולם מבחינת איכות הבשר. זהו זן קומפקטי, כלומר לא גדול, עם שיוש נפלא, צבע בהיר לבשר, חסר קרניים, המלטות קלות ועוד ועוד תכונות נפלאות.

עוד ארחיב רבות על הגזע המדהים הזה, ועל גזעים בכלל. בינתיים אני מעלה תמונה, קצת מטושטשת אני יודע, פשוט היה מעונן מידי הבוקר. מבטיח להעלות תמונה טובה יותר אוטוטו.

אנגוס שחור נולד

אנגוס שחור נולד

תחרות אנגוס נולד
אתם מוזמנים לתת הצעות לשם עבור העגל/ה, פשוט כתבו את השם שבחרתם פה למטה בתגובות. השם הטוב ביותר יוענק לעולל ולזוכה מבינכם נעניק טיול זוגי באירופה הקלאסית. טוב, נו, אולי סיור קצר פה במרעה :)

Tags: , ,

5 Responses to “אנגוס ראשון נולד”

 1. מאת JohnnyB:

  Congratulations, Reuven!

  Nava sent me the link to your blog. Good thing for Google translation – I understood about 75% of it!

  If you ever want to understand how those funny instructions manuals are that make now sense, put your blog through Google translation. It gets most things right, but it makes some great mistakes!

  Can't come up with a good name right now, but if I do, I'll leave a new comment.

 2. מאת אם ילדיו (-;:

  "…כושי עגל קט.."

  בשם הילדים: נוקי, דן, בצק2

 3. מאת Adi:

  גיליס, אחלה בלוג שבעולם.

  רעיון לשם עדיין אין אבל אני אחשוב על משהו

 4. מאת בר:

  הי, יובל מציע גנגס!
  זה דומה לאנגוס, אבל יותר בשנטי שנטי. זורם…

  אני מציע מק-סטייק!!
  שזה שם מעט אכזרי… בקטע של האנגלית, אבל גם משעשע שחושבים על מוצאו האירי.
  והאירים אהובים עלינו במיוחד.
  באירלנד, אוהבים לישתות – את זה כולם יודעים. אבל בפאבים שלהם אם השתיה בא התאבון… ולצד ה"פינט" מגיע כמעט תמיד צלחת עמוסת בשר משובח. (לא שיצא לי לטעום..)

 5. מאת אלעד:

  אנגוס יאנג , גם בגלל השושלת , גם בגלל שהוא צעיר , וגם בגלל שהוא עדיין אחד מנגני הגיטרה הגדולים בהיסטוריה של הרוק (AC\DC)

Leave a Reply