Archive for the ‘במרעה’ Category

אברם סבא!!!!!!

יום שלישי, דצמבר 28th, 2010

במבי, העגלה, והצל שלי

מזל טוב לאברם ושרה לרגל הולדת נכדתם הראשונה, בת לבמבי ופר אנגוס. העגלה שחרחורת עם קצת עור עודף בצואר ובבטן, והפאסון של אברם. שם, מישהו?

מה יפים הלילות בכנען

יום רביעי, ינואר 14th, 2009

עונת ההמלטות בעדר האנגוס בעיצומה וכמו שאני שמח לקראת האנגוסים הנולדים יש עוד חבר'ה שמבסוטים, התנים והזאבים. הם פשוט אורבים בקרבת העדר וכשפרה כורעת להמלטה הם תוקפים אותה מאחור.

שחורים עם ראש לבן

שחורים עם ראש לבן

אני, מצידי, מסתובב בלילות במרעה ומבריח אותם. בינתיים, טפו טפו טפו, הדבר היחיד שנפגע זה רצף הפוסטים בבלוג .תנכו לי שליש על תרומה לקהילת האנגוסים :)

ובכן מה יש לנו?
העגלים בעדר הטיפוח שנולדים כעת מתחלקים ל-2 סוגים עיקריים ועוד עגל אחד.

אנגוס טהורי גזע בנים לשלושה עגלי טיפוח שהרביעו בעדר.

קבוצה של עגלים שחורים עם ראש לבן, צאצאי פר מגזע הרפורד שלנו שהסתובב בין הפרות בזמן הנכון. בארה"ב קוראים לגזע הכלאיים הזה black baldies. העגלים הללו נחשבים איכותיים מאוד בגלל תופעה שנקראת און כלאיים. זוהי תופעה גנטית שבה משביחים צאצאים ע"י זיווג 2 הורים טהורי גזע אך מגזעים שונים. 

עגל סימנטל בודד. סימנטל הוא גזע עם שלד גדול עליו ארחיב את הדיבור בפוסט אחר. הבונבון הזה נולד בטעות. כשראינו אותו בפעם הראשונה גירדנו את פדחתנו בייאוש בניסיון להבין מאיפה הוא צץ. ואז נזכרנו שלפני תשעה חודשים הפר של השכן התלהב מהאנגוסיות היפיפיות שלנו, קפץ מעל הגדר… והתוצאה לפניכם. זה לא היה דבר רצוי, אבל יצא יפה, לא? 

עגל סימנטל בודד

עגל סימנטל בודד

אז חוץ מזה שכמות שעות השינה שלי הצטמצמה דרסטית, ואני קצת משתעל, כי קר, כ"כ קר שם בחוץ… הכל טוב. כי זה שווה את המאמץ.

אגב הבטחתי תמונה עדכנית של האנגוס הראשון של העונה, כן, זה שאתם צריכים לקרוא לו בשם. בבקשה.

האנגוס הראשון

האנגוס הראשון מחכה לשם

אנגוס ראשון נולד

יום שלישי, דצמבר 30th, 2008

מגיע לנו מזל טוב!
היום נולד לנו בשעה טובה האנגוס השחור טהור הגזע הראשון של העונה.

עדר הטיפוח מזן האנגוס השחור (black angus) שלנו התאקלם לו בגולן, וסוף סוף מתחילים לראות תוצאות. זה לא שלא נתקלנו בקשיים. אחרי הכל מקור האנגוס הוא בסקוטלנד הקרירה, שם הם חיים ללא קרציות וחום מעיק, אבל לבסוף העגלות התאקלמו. מה אגיד לכם, אני מרגיש כמו אבא גאה.

אני זוכר שכשביקרו אצלנו מגדלי אנגוס מארה"ב הם אמרו לי שאני ארזה קצת בתקופת ההמלטות. לשאלתי הם ענו שהאנגוס נחשבות ל-sparkled  . יעני תוססות. נו, שויין אמרתי. אותי לא מפחידה אף פרה. חודש אחר כך כשברחתי מאמא של עגל שניסיתי לסמן הבנתי בדיוק על מה הם דיברו. גם גיא, הבוקר שלנו, חווה השבוע את נחת מצחה של אמא טרייה.

התכונה הזו של האנגוס, האימהות המגוננת הנפלאה הזו, מצוינת לנו כמגדלים. יש בגולן בעייה חמורה של טרפות זאבים. והאנגוס מתמודדות איתם היטב. הם סוג של אמהות פולניות…

האנגוס נחשב לגזע הבקר המוביל בעולם מבחינת איכות הבשר. זהו זן קומפקטי, כלומר לא גדול, עם שיוש נפלא, צבע בהיר לבשר, חסר קרניים, המלטות קלות ועוד ועוד תכונות נפלאות.

עוד ארחיב רבות על הגזע המדהים הזה, ועל גזעים בכלל. בינתיים אני מעלה תמונה, קצת מטושטשת אני יודע, פשוט היה מעונן מידי הבוקר. מבטיח להעלות תמונה טובה יותר אוטוטו.

אנגוס שחור נולד

אנגוס שחור נולד

תחרות אנגוס נולד
אתם מוזמנים לתת הצעות לשם עבור העגל/ה, פשוט כתבו את השם שבחרתם פה למטה בתגובות. השם הטוב ביותר יוענק לעולל ולזוכה מבינכם נעניק טיול זוגי באירופה הקלאסית. טוב, נו, אולי סיור קצר פה במרעה :)